Fundacja ABCXXI

XVI OTCD

W dniach 3 – 10 czerwca 2017 r. odbędzie się XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom (XVI OTCD), pod hasłem „CZYTANIE ZBLIŻA”

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to największe doroczne święto w ramach, trwającej nieprzerwanie od 2001 roku, kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Co roku, Tydzień Czytania mobilizuje do aktywnej promocji czytelnictwa ponad 9240 wolontariuszy kampanii czytania oraz placówki, instytucje i społeczeństwo w całym kraju. W wielu miejscowościach Tydzień Czytania Dzieciom jest od lat stałym, i często jedynym, dużym wydarzeniem kulturalnym z udziałem lokalnych osobistości, władz samorządowych i mediów. Wypełniają go tysiące imprez czytelniczych, bajkowe parady i festyny, spotkania z autorami książek, konkursy literackie i plastyczne związane z lekturami oraz przedstawienia i zabawy inspirowane literaturą dziecięcą.

 

Nasze przedszkole włączając się w tak piękną akcję zaprasza chętnych rodziców do przeczytania dzieciom z Zaczarowanej Dorożki  swojej ulubionej bajki, opowiadania lub wierszy z dzieciństwa. Zainteresowanych rodziców zapraszamy do indywidualnego kontaktu z wychowawcami w celu ustalenia dnia i godziny spotkania.

 

 

                      = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

 

Z biblioteki przedszkolaka

 

Polecamy kilka sprawdzonych książek, które z całą pewnością spodobają się każdemu przedszkolakowi.TUTAJ

 

https://zdrowyprzedszkolak.pl/media/com_acymailing/upload/biblioteczka.jpg

 

 

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

 

 

 

W styczniu 2014 roku Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” rozpoczęła realizację pierwszego w Polsce projektu badawczego dotyczącego czytania dzieciom od urodzenia.  Badania sfinansowano ze środków Fundacji PZU.

Celem badań było sprawdzenie jaki wpływ na rozwój dziecka ma czytanie od urodzenia. Ich wyniki stanowią ważny głos w dyskusji dot. celowości wprowadzenia powszechnych programów wspierających wczesną edukację językową i czytelniczą dzieci. Do udziału w badaniach zaprosiliśmy rodziców i opiekunów dzieci urodzonych pomiędzy 1 stycznia a 30 kwietnia 2014 r., którzy zadeklarowali, że będą czytać swemu niemowlęciu od pierwszych miesięcy jego życia. Badania trwały przez rok. Raz na dwa miesiące uczestnicy wypełniali on-line ankietę z pytaniami dotyczącymi efektów czytania dziecku oraz obserwowanych postępów w jego rozwoju. Realizatorem badań był Ośrodek Ewaluacji. Prezentujemy Państwu raport z badań: TUTAJ

 

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Przewodnik po Dobrych Książkach

Warte uwagi tytuły książek dla dzieci i młodzieży, wybrane spośród dostępnych obecnie w księgarniach i bibliotekach. Tytuły wybiera Rada Literacka Fundacji "ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom" – grono ekspertów i pasjonatów książki dziecięcej.

 

 

 

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Kalendarium

Kalendarium kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” na rok szkolny 2015 / 2016

 

 

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

 

Cała Polska Czyta Dzieciom

 

W ramach XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom pod hasłem „Cała Polska czyta w bibliotekach” który będzie w dniach 30 maja do 6 czerwca 2015r.  zapraszamy chętnych rodziców do czytania przyjaznych bajek lub opowiadań dzieciom w grupach do których uczęszczają Państwa pociechy. Termin czytania należy ustalić z nauczycielem grupy.

«