Pomoc Psychologiczno-Pedagogiczna

Podstawa prawna udzielania pomocy psychologiczno pedagogicznej dzieciom

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 30 kwietnia 2013r. Dz. U. poz. 532 w sprawie zasad udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach oraz Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 sierpnia 2017 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie zasad udzielania i organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach.

Przedszkole współpracuje z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną dla Dzieci w Wieku Przedszkolnym ul. W. Popławskiego 17 w Krakowie, która świadczy całkowicie bezpłatną pomoc dziecku w wieku przedszkolnym oraz jego rodzicowi. Poradnia proponuje pomoc dzieciom i rodzicom  oferta tutaj.

Specjaliści ściśle współpracujący z przedszkolem to logopeda, pedagog i psycholog.

Poradnia udziela pomocy psychologiczno - pedagogicznej wszystkim którzy wyrażą chęć przyjęcia pomocy i skontaktują się osobiście w sposób dogodny dla siebie z poradnią.
Kontakt możliwy jest osobiście, telefonicznie lub mailowo szczegóły na stronie www poradni.

www.poradniakrakow,com.pl

Również na terenie przedszkola dyżur pełnią wspomniani wyżej specjaliści:

Logopeda mgr Bożena Rudolf:  9.00-12.00 środa i 8.00-12.00 piątek, konsultacje dla rodziców piątek od 8.00-9.00

Psycholog mgr Justyna Dobrowolska:  8.00-13.00 środa, konsultacje odbywają się na wniosek rodzica po wcześniejszym umówieniu się.

Pedagog mgr Marta Wronka:  8.00-12.00 trzeci wtorek miesiąca: 17IX, 15X, 12XI, 10XII, 14I, 11II, 10III, 7IV, 12V, 9VI

Rodziców zainteresowanych spotkaniem z psychologiem na terenie poradni, prosimy o kontakt z poradnią, której podlega nasze przedszkole kontakt tutaj

Realizujemy program ministerialny "Za życiem" w ramach którego obejmujemy pomocą dzieci potrzebujące wsparcia z zakresu logopedii i psychologii. Specjaliści pracują z dziećmi w poniedziałek logopeda w piątek psycholog.

Wszystkich rodziców zainteresowanych programem zachęcamy do odwiedzenia strony poradni i złożenia wniosku,  z prośbą o dodatkowe zajęcia specjalistyczne, u nauczyciela w grupie lub w sekretariacie przedszkola. Wniosek można pobrać z plików do pobrania znajdujących się na stronie poradni.

Uwaga:

Na spotkanie ze specjalistami najlepiej umówić się telefonicznie (12-411-35-02) w dniu obecności specjalisty na placówce w środę i piątek  z panią logopedą w środę z panią psycholog.