„Usus est optimus magister ..."

„USUS EST OPTIMUS MAGISTER – PRAKTYKA JEST NAJLEPSZYM NAUCZYCIELEM” od 2 marca w naszym przedszkolu ruszyły praktyki studenckie, realizowane w ramach projektu, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszy Społecznego „Usus est optimus magister – praktyka jest najlepszym nauczycielem”.

Projekt realizowany jest przez Uniwersytet w Białymstoku w partnerstwie z Urzędem Miejskim w Białymstoku i COMBIDATA Poland sp. z o.o. - Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet III „Wysoka jakość systemu oświaty”, Działanie 3.3. „Poprawa jakości kształcenia”, Poddziałanie 3.3.2 „Efektywny system kształcenia i doskonalenia nauczycieli – projekty konkursowe” w porozumieniu z krakowskim Uniwersytetem Pedagogicznym.

Funkcje SOP czyli opiekunów praktyk przyjęły nauczycielki Jola Hytkowska, Małgorzata Szustakiewicz i Lila Zajączkowska.

W naszym przedszkolu już w poniedziałek pojawiły się pierwsze studentki ostatniego roku kierunków pedagogicznych, chcące nabyć praktycznuch umiejętności przed podjęciem pracy w charakterze nauczycieli przedszkola.

Opiekunki praktyk - oprócz codziennych obowiązków mentora mają możliwość uczestniczenia w szkoleniach stacjonarnych i e-learningowych w zakresie wykorzystywania multimediów w pracy przedszkola, w warsztatach merytoryczno-metodycznych prowadzonych przez kadrę akademicką, m.in. Metoda projektu. Metoda Web Quest. Rozwiązywanie konfliktów – komunikacja intra – i interpersonalna. Praca z uczniami wymagającymi dodatkowego wsparcia edukacyjnego. Kształcenie kompetencji społeczno-emocjonalnych uczniów. O motywacji w edukacji. Wykorzystanie tablicy interaktywnej w pracy z dzieckiem i wielu innych. W zakresie obowiązków jest także przewidziane zaznajomienie się z Systemem Informatycznej Obsługi Praktyk Studenckich.