Przedszkolaki dla Niepodległej

„Ucz się kochać kraj rodzinny i to od najmłodszych lat, ważne by szanować innych by rozumieć lepiej świat".

W tym roku przypadło szczególne święto - 100 rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę . To niecodzienne wydarzenie, w którym możemy uczestniczyć - dlatego  8 listopada nasze przedszkolaki rozpoczęły jego świętowanie. W pięknym programie artystycznym zaprezentowały wiersze, piosenki i tańce. Aktywnie w świętowanie włączyli się rodzice, którzy chętnie odczytali swoje role w przedstawieniu, odświętnie ubrali dzieci i gromko śpiewali z nami pieśni.

Następnego dnia gościliśmy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 95 i pracowników administracji naszego przedszkola. Podczas spotkania przedszkolaki i uczniowie śpiewali patriotyczne pieśni, były też wiersze o naszej ojczyźnie oraz polskie tańce. Na zakończenie spotkania uczniowie podarowali przedszkolakom biało-czerwone flagi.

 O godz. 11.11 uroczyście odśpiewaliśmy 4 zwrotki  Hymnu Mazurka Dąbrowskiego w ramach akcji MEN-u dla szkół i przedszkoli z całego kraju, tym samym włączając  się w akcje bicia Rekordu dla Niepodległej. Każde z dzieci do domu wróciło z biało-czerwoną przypinką "Kochan Polskę" oraz flagą.

«