Pierwsza pomoc 5 listopada 2015

W Polsce każdego roku kilka tysięcy osób umiera tylko dlatego, że świadkowie zdarzenia nie potrafią udzielić pierwszej pomocy przed przybyciem pogotowia ratunkowego.

To od pierwszej pomocy, udzielonej natychmiast przez świadków zdarzenia (wypadku drogowego, zatrzymania krążenia, zadławienia, oparzenia, złamania lub skręcenie) zależy przeżycie poszkodowanych oraz dalsze rokowanie w leczeniu. To te pierwsze chwile często decydują o późniejszym stanie poszkodowanego, gdyż już po 4-5 minutach, z powodu braku tlenu następują nieodwracalne zmiany w mózgu!

Dlatego właśnie w naszym przedszkolu odbyło się szkolenie - teoretyczne i praktyczne - z udzielania pierwszej pomocy dla wszystkich pracowników naszego przedszkola. Wszyscy mieli możliwość poćwiczenia na fantomie resuscytacji krążeniowo-oddechowej.